Naše kompletní služby

V restaurátorském ateliéru ARCHKASO poskytujeme svým klientům komplexní restaurátorské služby. Specializujeme se především na restaurování fasáda a soch. Své služby poskytujeme nejen na Kolínsku a ve středních Čechách, ale i napříč celým zbytkem země. Rádi se s Vámi setkáme přímo v našem ateliéru v Zalešanech!

Fasády

Jednou z hlavních specializací našeho restaurátorského ateliéru je restaurování a oprava historických fasád. Poradit si dokážeme se všemi typy technologií: mimo jiné provádíme také opravy sgrafitové výzdoby a interiérových i exteriérových štukatérských prací. Ať už pracujeme na jakémkoli typu zakázky, usilujeme o maximální historickou věrnost a citlivé zpracování. Nestaráme se přitom jen o samotnou řemeslnou práci, ale i o veškerou administrativu, kterou při opravách a restaurování historických objektů potřebujete. Vypracujeme pro Vás kompletní návrh restaurování a projednáme jej za Vás s Národním památkovým ústavem. Provádíme také stratigrafické rozbory.

Dále nabízíme:

  • výroba odlitků ze sádry a umělého kamene

  • restaurování terazzových omítek

  • restaurování nástěnné výmalby v exteriérech i interiérech historických staveb

  • repase a zvýraznění výmalby

  • šablonový přepis kartonů výmalby k archivaci

Restaurování soch

Kvalifikovaně se staráme o renovaci kamenosochařských objektů všech typů. Sochy, busty, sousoší, kříže nebo sloupy i další objekty se snažíme navrátit blíž stavu, který měly v době svého vytvoření, a pokud možno také prodloužit jejich životnost. Kromě samotných restaurátorských prací se staráme i o konzervaci těchto objektů nebo zajištění havarijních stavů. Pracujeme také na všech kamenných prvcích budov a opravujeme i historické zdivo.

Další služby ateliéru ARCHKASO

  • Provádíme štukatérské práce, které již neosazujeme

  • Vlastníme veškeré prvky dekoračních fasád( krakorce, kuželky, římsy , rozety, maskarony). Tyto odlitky jsme schopni vyrobit z jakýchkoli materiálů a barevně upravit k fasádám ve stejné barvě.