O nás

Už od roku 1996 poskytuje společnost ARCHKASO ze Zalešan u Kolína kvalifikované restaurátorské práce klientům z řad majitelů historických staveb nebo památek. ARCHKASO založil akademický sochař a restaurátor Jiří Jelínek, který má s restaurátorskými pracemi zkušenost už od roku 1989. Naše společnost disponuje týmem spolupracovníků s vysokou kvalifikací a jsme držiteli všech potřebných certifikací a povolení. Naším cílem je poskytovat svým klientům řemeslně dokonalou a zároveň naprosto historicky věrnou práci, která vrátí starším stavebním objektům nebo sochařským pracím jejich původní ráz. Na zakázkách z velké části spolupracujeme s veřejnými institucemi, a zdaleka se neomezujeme jen na nejbližší okolí našeho ateliéru, ale své služby realizujeme v rámci celé země.

Jednou ze specializací společnosti ARCHKASO jsou historické fasády, které profesionálně opravujeme a restaurujeme při zachování všech původních prvků. Zvládneme restaurování omítek zhotovených všemi technologiemi, včetně sgrafitové výzdoby i štukatérských prací. Postarat se dokážeme i o zpracování návrhu a jeho projednání se všemi relevantními úřady.

Staráme se také o restaurování soch a kamenných prvků budov. Restaurujeme sochy i sousoší, busty, sloupy nebo kříže. Provádíme také zlacení soch a vyrábíme kopie a odlitky.

Pro historické objekty i sochy máme cit a dovedeme se o ně postarat tak, aby znovu dostaly svou původní tvář. Každé zakázce věnujeme stoprocentní pozornost a pracujeme tak, aby nám neušel ani ten nejmenší detail a my svým klientům mohli předat opravdu dokonale provedenou řemeslnou práci. Pracujeme na základě detailních historických informací a používáme kvalitní nástroje, které nám umožňují přesně vystihnout původní podobu konkrétního objektu. Svým klientům dlouhodobě poskytujeme vysoce kvalitní, spolehlivý servis, a dáváme si záležet na tom, aby byl výsledek přesně podle jejich představ.

Pokud byste se o našich službách rádi dozvěděli víc nebo si některou z nich rovnou chcete objednat, rádi si s Vámi domluvíme všechny potřebné detaily na našem telefonním čísle. Rádi budeme i za Vaši návštěvu přímo v našem ateliéru v Zalešanech. Těšíme se na setkání s Vámi!